ENGELLİ YÜRÜME YOLU
Otokorkuluk
0 541 877 05 00
HİSSEDİLEBİLİR YÜZEY ÜRÜNLERİ
Hissedilebilir zemin ya da görme engelli yürüme yolu görme engelliler için dünyada kabul edilmiş bir sistemdir. Hem iç, hem de dış mekanlara uygulanabilmektedir. Bu zemin sistemiyle yapılan klavuz yollar, görme engelli vatandaşlar içindir. Ayrıca üstün yürüme kabiliyeti sunmaktadır.. Hissedilebilir yüzeyler görme engelli kişiler için kamu kurum ve kuruluşları, hastaneler belediyeler vb. birçok alana uygulanabilmektedir. Görme engelli kişilerin daha özgür ve engelsiz bir hayat sürmelerini kolaylaştırmaktadır.
Engelli yürüme yolları, plastik ya da çelik malzemeden üretilebilir. Güçlü yapıştırıcılarla yere yapıştırılabilir. Bazı durumlarda vida ile zemine sabitlenebilir. Sabitlenen zemin, uzun yıllar kullanın imkanı sunar. Hissedilebilir yüzey uygulamalarındaki kılavuz çizgi hareket yönüne paralel döşenerek istenen noktaya güvenli şekilde gidilmesini sağlamaktadır.
Hissedilebilir yüzey uygulamasındaki uyarıcı yüzey kesik kubbe şeklinde kabartma yüzeye sahiptir. Engelli kişinin yükseklik farkları, merdiven, kapı gibi yerleri hissedebilmesini sağlamaktadır.Hissedilebilir yüzey malzemelerimiz 24870 sayılı ve 08.09.2002 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Yapı Malzemeleri Yönetmeliği ve temel gereklere uygundur. Ürünlerimiz çevresi ile kontrast bir renktedir. Ayrıca belirlenmiş olan uyarıcı dokuya sahiptir. Kayma, aşınma ve koku yapmaz. Kolay temizlenir. İç ve dış mekanlarda rahatça uygulanabilirler.
Engelli yürüme yolu  ve levhaları ürün yelpazemiz içinde yer almaktadır. Gerekli tüm standartları karşılayan bu tip çalışmalar için bizimle iletişime geçebilrsiniz.
ÜRETİM MONTAJ
Üretim gerekli standart prosesler içinde gerçekleşmektedir. Galvanizli sac üzerine gerekli performans reflektifleri uygulanır. Makinalar aracılığıyla hava boşlukları alınır. Çatlak ve diğer tüm hatalardan arındırılır.  Sonunda sabit ve pürüzsüz bir levha yapısı elde edilir. Sıcak daldırma galvaniz işlemi yağ giderme işlemi ile başlar. Sıcak su ile yıkaması yapılır. Ardından pas giderme işlemi uygulanır. Sonraki aşamlarda sırlama ve soğutma yapılır. Cronax işleminden sonra da ürün elde edilir. Montaj için gerekli olan takımlar levha bağlantı direkleri ve bağlantı aparatlarıdır.
Trafik levhası tüm taşıt trafiğinin güzergahını yönlendirmek ve güven vermek amaçlıdır.

Her Hakkı Saklıdır © Otokorkuluk
Engelli Yürüme Yolu 1
Engelli Yürüme Yolu 2
Engelli Yürüme Yolu 3